«Габбл» відновив роботу після поломки гіроскопа

NASA повернула космічний телескоп «Габбл» до наукових спостережень після збою у роботі одного з трьох гіроскопів телескопа. Наразі всі гіроскопи, а також камери на «Габблі» працюють справно, однак два спектрографи планують увімкнути пізніше цього місяця, розповіла космічна агенція.

«Габбл» над Землею. NASA

«Габбл» над Землею. NASA

Як врятували «Габбл»?

Ще з 19 листопада, коли один з гіроскопів, потрібний для наведення телескопа на цілі, вперше почав передавати неправильні покази, «Габбл» кілька разів переходив у безпечний режим, у якому всі наукові операції призупинені. На третій збій команда NASA вирішила не виводити з безпечного режиму телескоп, щоб оцінити причини збою та, можливо, переконфігурувати «Габбл» для роботи з всього одним гіроскопом. Утім, цього не знадобилося й NASA змогла перепрограмувати зламаний гіроскоп, тому і він, і дві камери «Габбла» — Wide Field Camera 3 і Advanced Camera for Survey — повернулися до роботи.

  • Сьогодні «Габбл» працює на навколоземній орбіті вже 33 роки та пропрацює ще принаймні до 2026 — настільки продовжили його наукову програму. Утім, можливо, телескоп лишиться у строю і ще надовше, якщо NASA і SpaceX знайдуть можливість підняти орбіту «Габбла».