«Габбл» показав світіння нутрощів рідкісної радіогалактики

Космічний телескоп «Габбл» сфотографував незвичайно яскраве ядро рідкісної радіогалактики NGC 612. Світіння в галактиці провокує надмасивна чорна діра у центрі, яка активно поглинає газ і пил, затьмарюючи навіть зорі галактики. Світлину опублікувала NASA.

Зображення галактики. NASA

Зображення галактики. NASA

Чим ця галактика незвичайна?

Астрономи не відносять NGC 612 до якогось одного виду галактик. З одного боку, з огляду на її випромінювання в інфрачервоному діапазоні, NGC 612 належить до лінзоподібних сейфертівських галактик, які складають менше відсотка по всьому Всесвіту. Водночас всередині NGC 612 знаходиться потужне джерело радіовипромінювання, природа якого досі невідома. Лінзоподібних галактик з такою особливістю ще менше — всього п'ять. Завдяки тому, що «Габбл» бачить NGC 612 ребром, на його знімку добре видно структуру галактики, зокрема області появи нових зір у галактиці — вони позначені темно-червоними і помаранчевими кольорами. Астрономи сподіваються, що завдяки спостереженням телескопа вони зможуть виявити деталі, які розкажуть про механізми появи радіовипромінювання у NGC 612 та схожих на неї галактиках.

  • Раніше «Габбл» сфотографував найменшу з відомих активну надмасивну чорну діру. Вона ховається у центрі сейфертівської галактики NGC 4395 і також провокує яскраве випромінювання з її ядра.