Футболіст повернувся у професійний спорт після встановлення кардіостимулятора

Футболіст повернувся у професійний спорт після того, як йому встановили кардіостимулятор через патологію серця. У віці 30 років спортсмен втратив свідомість на тренуванні, після чого йому діагностували кардіоміопатію — захворювання, яке мало припинити його професійну кар’єру. На щастя, завдяки встановленню кардіостимулятора та поетапній реабілітації протягом семи місяців він зміг повернутися до спорту. Про це розповіли в журналі BMJ Case Reports.

Кардіостимулятор футболіста (зліва) та захисні патчі на стимуляторі, які чоловік вдягає на тренування та ігри (справа). Lahti et al. / BMJ Case Reports

Кардіостимулятор футболіста (зліва) та захисні патчі на стимуляторі, які чоловік вдягає на тренування та ігри (справа). Lahti et al. / BMJ Case Reports

Що відомо про футболіста?

Після того, як він потрапив до лікарні, футболісту поставили діагноз апікальної гіпертрофічної кардіоміопатії — збільшення серцевого м’яза у його верхній частині. Йому встановили кардіовертер-дефібрилятор, який може відновлювати серцебиття в разі зупинки серця. Хоча автори статті не повідомили про особу футболіста, судячи з дат травми та повернення, це Андріан Крістіансен, півзахисник шведського клубу «Мальме».

Його випадок ставить під сумнів попередні рекомендації, які забороняли спортсменам з кардіостимуляторами брати участь у змаганнях, які вимагають інтенсивної роботи серця. Натомість лікарі вважають, що таким спортсменам можна повертатися до тренувань за індивідуальною програмою реабілітації: поступовим збільшенням інтенсивності тренувань, постійним моніторингом серцевого ритму та визначенням «червоних прапорців» — причин для негайного припинення тренування в разі порушення серцевого ритму.

  • Біоінженери розробили біорозкладний кардіостимулятор, який можна вводити в район серця, і він самостійно організується в провідну структуру.
  • А для відстеження серцевого ритму науковці розробили розумну колонку, яка ідентифікує серцебиття людини за відлунням звукових сигналів, які видає.