Флоридських акул запідозрили у вживанні кокаїну

Акули біля узбережжя Флориди проявляють високу зацікавленість до тюків, у яких викидують у море кокаїн наркодилери, з'ясували американські та британські дослідники. Це свідчить на користь того, що акули можуть регулярно вживати наркотик, яким тоннами засмічують море контрабандисти, повідомляє Live Science.

Philip Thurston / Getty Images

Philip Thurston / Getty Images

Навіщо кидати в море кокаїн?

Контрабандисти та наркодилери часто викидують у море пакунки з кокаїном — намагаючись позбутися доказів при зустрічі з правоохоронцями чи як спосіб передачі товару покупцеві. Лише у червні берегова охорона США виловила у Карибському морі та Атлантичному океані 6 400 кілограмів наркотику. Морські тварини, зокрема акули, неминуче контактують з речовиною, яка надходить до них у таких кількостях, викликаючи у біологів занепокоєння щодо здоров'я екосистем. Але як саме акули реагують на неї, з'ясовували дослідники Флоридського університету британський морський біолог Том Хірд у рамках програми «Тиждень акул» від Discovery.

Виловлені з моря пакунки з наркотиками. Miami Herald / Getty Images

Виловлені з моря пакунки з наркотиками. Miami Herald / Getty Images

Чому підозрюють акул у схильності до кокаїну?

Дослідники провели експерименти біля архіпелагу Флоріда-Кіс, де поміж рибалок ходять історії про акул, що споживають кокаїн. Вони помітили, що деякі риби поводяться нетипово, наприклад, не уникають людей чи кружляють, зосередившись на пустому місці. Коли ж у воду скинули тюки, дуже схожі на ті, що містять наркотик, кілька акул одразу до них припливли та навіть відкусили шматок пакунка, а одна схопила його та відпливла з ним геть. Тварини також проявили схильність до концентрованого рибного порошку, який може викликати у них викид дофаміну, подібно до кокаїну. Наступного разу дослідники зімітували скидання у море тюків із літака, як це часто відбувається з наркотиками, і різні види акул зацікавлено наблизилися до пакунків.

Із цих результатів не можна однозначно стверджувати, що флоридські акули споживають кокаїн. Але це цілком імовірно, враховуючи їхню зацікавленість до кинутих у море людських речей. Як це впливає на самих акул — поки що важко сказати, однак, це така ж проблема, як і забруднення водойм ліками.

Ми вже писали, що по всьому світу річки забруднені медикаментами, а після великих фестивалів ще й наркотиками, зі стічних вод. Між тим, антидепресанти роблять раків сміливішими, а рибок позбавляють індивідуальності, тоді як наркотики викликають у риб залежність.