«Джеймс Вебб» роздивився молоді протозорі у зоряній колисці Великої Магелланової Хмари

На новій світлині туманності NGC 346 «Джеймсу Веббу» вдалося розгледіти пилові волокна, утворені молодими протозорями — світилами на перших етапах формування. NGC 346 є найбільшою зоряною колискою у нашій сусідній галактиці Великій Магеллановій Хмарі, і її дослідження допоможе зрозуміти, як у галактиках народжуються зорі та планети навколо них. Світлина опублікована на сайті телескопа.

Ділянка туманності NGC 346, яку сфотографував телескоп. NASA, ESA, CSA, STScI, Nolan Habel (NASA-JPL)

Ділянка туманності NGC 346, яку сфотографував телескоп. NASA, ESA, CSA, STScI, Nolan Habel (NASA-JPL)

Що видно на знімку?

Оскільки NGC 346 не вперше стає ціллю «Джеймса Вебба», зображення є композитним — складається зі світлин, отриманих у ближньому та середньому інфрачервоному діапазоні. У ближньому інфрачервоному світлі, яке на зображенні позначене червоними кольорами, видно теплий пил, який у туманності нагріли масивні центральні зорі. У біло-синіх відтінках висвітлені викиди матеріалу від протозір, що утворюють мережу волокон, видиму в середньому інфрачервоному діапазоні. Як відзначають фахівці, у NGC 346 знаходиться понад тисяча молодих зір, які ще загорнуті у свої пилові кокони. За ними науковці зможуть оцінити, як із зореутворенням пов'язаний пил, та як він впливає на особливості зоряних систем, які формуються у NGC 346.

  • А нещодавно «Джеймс Вебб» допоміг оцінити структуру надзвукових джетів, які випускає дуже молода зоря віком не більше кількох десятків тисяч років.