«Джеймс Вебб» показав «Пінгвіна» та «Яйце», які зливаються в гігантських обіймах

Космічний телескоп Джеймса Вебба сфотографував пару взаємодіючих галактик Arp 142, відомих як «Пінгвін» (NGC 2936) і «Яйце» (NGC 2937). Ці галактики розташовані на відстані 326 мільйонів світлових років від Землі у сузір'ї Гідри.

Знімок Arp 142, отриманий за допомогою інструментами NIRCam (ближній інфрачервоний діапазон) та MIRI (середній інфрачервоний діапазон)

Знімок Arp 142, отриманий за допомогою інструментами NIRCam (ближній інфрачервоний діапазон) та MIRI (середній інфрачервоний діапазон)

Що відомо про «Пінгвіна» та «Яйце»?

Перше зближення галактик Arp 142 відбулося 25-75 мільйонів років тому. Воно призвело до спалаху зореутворення в «Пінгвіні» - там народжується 100-200 нових зір на рік, що значно більше, ніж у нашому Чумацькому Шляху.

Незважаючи на візуальну різницю в розмірах, обидві галактики мають приблизно однакову масу, тому вони уникли повного злиття. Однак гравітаційна взаємодія змінила зовнішній вигляд «Пінгвіна», розкрутивши його спіральні рукава та надавши характерної форми. «Яйце» ж зберегло компактну еліптичну форму через брак газу та пилу.