Двоногого робота навчили стрибати в умовах марсіанської гравітації

Робота на двох ногах навчили стрибати в умовах марсіанської гравітації, щоб під час своєї позаземної місії він міг ефективно пересуватися. За задумом інженерів такий робот зможе вивчати лавові тунелі на Марсі, які розглядаються як потенційне місце для побудови баз для астронавтів. Вміння робота презентували на ютуб-каналі одного з розробників з Норвезького університету науки і технологій.

Стрибання робота за різного крутного моменту, створюваного мотором у стегні. Kostas Alexis / YouTube

Стрибання робота за різного крутного моменту, створюваного мотором у стегні. Kostas Alexis / YouTube

Наскільки високо робот стрибає?

Щоб робот міг стрибати, інженери розробили йому кінцівки, які складаються з двох частин. Під дією одного мотора вони згинаються у різні сторони в «коліні», присідаючи і відштовхуючись для стрибка. Така конструкція дозволяє 8-кілограмовому роботу підстрибнути на висоту 1,14 метра в умовах земної гравітації та дасть можливість, як свідчить симуляція, стрибати до 3,63 метра на Марсі, де тяжіння складає близько 38 відсотків від земного. Утім, високі стрибки не є головною ціллю інженерів для робота — їхня ідея полягає у тому, що хода з підстрибуванням допоможе ефективно пересуватися на Марсі та долати перешкоди. Науковці сподіваються, що їхня розробка допоможе створити робота для дослідження підземних каналів, утворених на Марсі через активність вулканів.

  • Полазити марсіанськими печерами зможе і робот з висувними руками ReachBot. Він може чіплятися за кам'янисті поверхні, перетягувати себе до них та навіть збирати зразки.