Два леви перепливли канал з крокодилами в пошуках самок

Два леви в Уганді перепливли канал з крокодилами та бегемотами в пошуках самок або через боротьбу за територію. Загальна довжина їхнього запливу була більше кілометра, тоді як раніше фіксували запливи левів довжиною до ста метрів. Науковці вважають, що до такого кроку тварин підштовхнула і діяльність людини, адже леви не захотіли перейти канал по мосту, де часто є люди. Про це повідомили у прес-релізі Університету Ґріффіта.

Леви Джейкоб і Тібу. Griffith University

Леви Джейкоб і Тібу. Griffith University

Що ще відомо про левів?

Один із левів, якого дослідники природи назвали Джейкобом, раніше втратив ногу через капкан браконьєрів, а його родину отруїли заради незаконної торгівлі. Хай там як, 10-річний Джейкоб разом зі своїм братом Тібу перепливли канал Казінґа в Уганді, встановивши рекорд довжини запливів серед левів — це зафіксували на камеру науковці. Але вони вважають дивовижним уже той факт, що леви взагалі дожили до такого віку у природному парку, де через діяльність браконьєрів та людей загалом чисельність цих тварин за останні п’ять років скоротилася вдвічі.

  • Перейти до більш ризикової поведінки, полюючи на більшу здобич, левів змусили мурахи. Інвазивний вид повпливав на рівновагу в екосистемі, через що там стало менше дерев акації, за якими раніше ховалися леви під час полювання.