Друга капсула з фармацевтичного супутника дісталась Землі

Вже другу капсулу із експериментами всередині вдалося доставити на Землю з супутника, на якому проводять дослідження зокрема ліків в умовах мікрогравітації. Капсула впала 28 лютого в Австралії, зібравши під час польоту дані про умови гіперзвукового входу в атмосферу Землі. Наразі її досліджують у лабораторії компанії Varda Space Industries, якій належить супутник, повідомляє видання SpaceNews.

Команда місії із капсулою після її приземлення. Varda Space Industries

Команда місії із капсулою після її приземлення. Varda Space Industries

Що було у капсулі?

Всередині капсули розмістили датчик дослідницької лабораторії військово-повітряних сил США OSPREE (Optical Sensing of Plasmas in the Reentry Environment). Датчик збирав спектроскопічні дані поведінки плазми навколо капсули під час її входу в атмосферу Землі. Такі дослідження в умовах швидкості, яка в 15 разів перевищує швидкість звуку, дозволять розробляти системи теплового захисту, конструкції сенсорів та аеродинаміки майбутніх гіперзвукових апаратів.

Чи були проведені нові медичні експерименти на супутнику Varda, компанія не повідомляла. Перша ж капсула, яку відправили на Землю з нього, мала всередині препарат для терапії ВІЛ та СНІД, який виготовили на орбіті.