Друга капсула з фармацевтичного супутника дісталась Землі
Вже другу капсулу із експериментами всередині вдалося доставити на Землю з супутника, на якому проводять дослідження зокрема ліків в умовах мікрогравітації. Капсула впала 28 лютого в Австралії, зібравши під час польоту дані про умови гіперзвукового входу в атмосферу Землі. Наразі її досліджують у лабораторії компанії Varda Space Industries, якій належить супутник, повідомляє видання SpaceNews.
Що було у капсулі?
Всередині капсули розмістили датчик дослідницької лабораторії військово-повітряних сил США OSPREE (Optical Sensing of Plasmas in the Reentry Environment). Датчик збирав спектроскопічні дані поведінки плазми навколо капсули під час її входу в атмосферу Землі. Такі дослідження в умовах швидкості, яка в 15 разів перевищує швидкість звуку, дозволять розробляти системи теплового захисту, конструкції сенсорів та аеродинаміки майбутніх гіперзвукових апаратів.
Чи були проведені нові медичні експерименти на супутнику Varda, компанія не повідомляла. Перша ж капсула, яку відправили на Землю з нього, мала всередині препарат для терапії ВІЛ та СНІД, який виготовили на орбіті.