Дрон висадив робота на лінію електропередачі для огляду і ремонту

Дворукий робот полазив лініями електропередачі та розмістив на них відлякувачі для птахів. На дроти робота підсадив, а потім і забрав квадрокоптер. Випробування апаратів розробники показали у відео, опублікованому на ютуб-каналі робототехнічної лабораторії Севільського університету.

Дрон висаджує робота на ЛЕП. GRVC Robotics Laboratory / YouTube

Дрон висаджує робота на ЛЕП. GRVC Robotics Laboratory / YouTube

Чому працювати на ЛЕП не може один дрон?

Інспекція та обслуговування ліній електропередачі належать до робіт з підвищеним ризиком, де людей могли б замінити роботи. Наприклад, для обстеження ЛЕП вже відправляють дрони. Однак, попри те, що їм легко діставатися електромереж, лінії електропередачі несуть небезпеку, адже безпілотник може заплутатися у дротах або втратити керування через вплив магнітного поля. Тому севільські інженери розробили для дрона напарника — дворукого робота, який вміє пересуватися дротами, а також може виконувати нескладні завдання, як-от огляд мережі чи встановлення обладнання.

Під час випробувань квадрокоптер за допомогою спеціальних кріплень на тросах висадив робота. Мотори пересували робота вздовж дротів, поки той двома маніпуляторами розвішував пристрої, що відлякують птахів. Після завершення робіт, до робота знову підлетів дрон та забрав його, спустивши додолу.

Випробування дрона з роботом у роботі на ЛЕП. GRVC Robotics Laboratory / YouTube

У парі також працюють дрони для 3D-друку. Поки один створює конструкцію за кресленням, другий — стежить ха якістю його роботи.