Дрон самостійно підлетів до портативної станції і зарядився

Американські інженери показали зарядну станцію AutoCharge, за допомогою якої дрони зможуть самостійно заряджатися без втручання оператора. В експериментах безпілотник сам під'єднувався до станції за допомогою зарядного троса, а потім знову злітав після завершення заряджання. Присвячене розробці відео на своєму ютуб-каналі опублікувала лабораторія гнучких роботів та розпізнавання Нью-Йоркського університету (ARPL NYU).

Дрон летить заряджатися до станції. ARPL NYU / YouTube

Дрон летить заряджатися до станції. ARPL NYU / YouTube

Навіщо так ускладнювати політ дрону?

Зазвичай тривалість польоту дронів не перевищує і години через обмеження заряду, адже на невеликий апарат немає можливості помістити великий акумулятор. Тому, якщо завданням безпілотника є тривале спостереження з повітря, операторам потрібно повертати і саджати його для заміни акумулятора. Аби уникнути цих втрат часу, американські розробники вирішили створити більш самостійний коптер, що без допомоги оператора заряджатиметься від невеликої портативної станції, яку можна розмістити неподалік дрона.

Як дрон заряджається?

Коли напруга батареї досягає порогового значення у 6,6 вольта, програмне забезпечення повідомляє дрону, що йому необхідне заряджання. Тоді квадрокоптер летить до зарядної станції, знаючи її положення заздалегідь, та стикується з нею за допомогою свого зарядного троса з магнітним роз'ємом. При наближенні дрона до станції, магніт активується і на ній, що дає коптеру можливість точно під'єднатися. Після цього дрон сідає поруч та знаходиться біля станції доти, доки його бортові системи не повідомлять про завершення заряджання. Відтак безпілотник самостійно відстиковується та злітає далі виконувати свої завдання.

В експериментах розробників разом з системою AutoCharge дрон налітав 10 годин, кілька разів під'єднуючись до зарядної станції, але не вимагаючи втручання з боку людей. Інженери вважають, що їхня система пропонує дешеве рішення для заряджання дронів, а завдяки її компактності, дасть можливість використовувати безпілотники у складних для доступу людей умовах. У майбутньому розробники планують покращити систему навігації дрона, щоб він міг самостійно шукати зарядну станцію за допомогою бортових датчиків.

Демонстрація роботи станції для заряджання дронів. ARPL NYU / YouTube

Раніше ми розповідали про розробку китайських інженерів, яка дає можливість заряджати дрони у польоті за допомогою лазера.