Дівчині після ковіду паралізувало голосові зв'язки

У США дівчині-підлітку паралізувало голосові зв'язки більш ніж на рік після інфікування вірусом SARS-CoV-2. Це ускладнило дихання настільки, що лікарі змушені були провести трахеостомію — розріз трахеї з поміщенням у неї трубки для відновлення руху повітря дихальними шляхами. Лікарі припускають, що пацієнтка стикнулася із вкрай рідкісним ускладненням ковіду, яке дотепер не реєстрували у дітей, зазначає Science Alert. Випадок описаний у журналі Pediatrics.

Художнє зображення голосових зв'язок. Henry Gray (1918) Anatomy of the Human Body / Wikimedia Commons

Художнє зображення голосових зв'язок. Henry Gray (1918) Anatomy of the Human Body / Wikimedia Commons

Що відбувалося з дівчиною?

Дівчина віком 15 років захворіла на коронавірусну інфекцію, яка спершу не здавалася важкою. Протягом перших п'яти днів хвороби її типові симптоми, як-от закладеність носа, гарячка та втома пройшли, однак на дев'ятий день після тесту з'явилося ускладнене дихання. Через кілька днів дитину вже доставили у відділення швидкої допомоги. Хоча тест на ковід вже був негативним, а рівень кисню в крові нормальним, дихання дівчини було швидким та гучним. Спершу лікарі запідозрили напад астми, яка була в анамнезі дитини, та призначили відповідне лікування, яке не спрацювало. Отоларингологи відтак діагностували пацієнтці параліч голосових зв'язок, але наступне лікування теж виявилося неефективним і стан дитини ще більше погіршився, до симптомів приєдналися слабкість, поколювання й оніміння з одного боку тіла. Лікарі не могли зрозуміти причину нездужання — неврологічні розлади, зокрема ураження головного чи спинного мозку, не підтвердилися також. Зрештою, дівчина була змушена пройти через трахеостомію, щоб відновити дихання. З часом оніміння, слабкість та дихання покращилися, і через 15 місяців після втручання лікарі безпечно усунули трубку з трахеї.

  • Щодо ковіду відомо, що іноді він може набувати довгої форми, коли симптоми тривають місяцями чи роками. Але нещодавнє дослідження вказало, що подібне протікання може мати навіть більш звичний для нас грип, через що його не варто недооцінювати.