Скат Може, який знаходиться під загрозою зникнення і мешкає лише в одній затоці в Тасманії, вперше дав потомство в неволі. Це сталося під наглядом науковців Університету Тасманії. Доросла самка цього виду, спіймана в грудні, вже відклала понад сотню яєць, з яких одне вилупилося 10 липня. Крім неї, у дикій природі зібрали ще 50 яєць, більш як половина з них вже успішно вилупилися. Це дає надію на відновлення популяції цього виду через розведення його у неволі і подальше випускання особин у дику природу. Про це повідомили на сайті New Scientist.
Що загрожує скату Може?
Гавань Маккуорі в Тасманії є останнім відомим природним середовищем існування ската Може (Dipturus maugeanus). Чисельність цих тварин скорочується через зниження рівня кисню у воді, посилене глобальним потеплінням та діяльністю людей. Саме тому науковці Університету Тасманії взялися відновлювати популяцію ската Може у природі.
У їхній лабораторії самиця відклала яйця без контакту з самцем — науковці вважають, що ця сотня яєць може бути заплідненою спермою різних самців з дикої популяції, звідки забрали самицю. Якщо це так, то дослідники зможуть відловлювати самиць, давати їм відкладати яйця в неволі та випускати назад у дику природу. Надалі науковці вивчать геном народжених у неволі скатів та порівняють його з геномами у дикій популяції, щоб мати краще розуміння того, як зберегти генетичне різноманіття цього виду в неволі.
- У Камбоджі вилупилися аж 60 дитинчат рідкісного сіамського крокодила — це назвали наймасовішим народженням цього виду у ХХІ столітті.
- А у зоопарку в Чилі народилося дитинча південного білого носорога — це вже третє дитинча, яке народилося в цьому зоопарку та й у всій Південній Америці.