У неволі вперше вилупилося дитинча ската, який зникає через діяльність людей

Скат Може, який знаходиться під загрозою зникнення і мешкає лише в одній затоці в Тасманії, вперше дав потомство в неволі. Це сталося під наглядом науковців Університету Тасманії. Доросла самка цього виду, спіймана в грудні, вже відклала понад сотню яєць, з яких одне вилупилося 10 липня. Крім неї, у дикій природі зібрали ще 50 яєць, більш як половина з них вже успішно вилупилися. Це дає надію на відновлення популяції цього виду через розведення його у неволі і подальше випускання особин у дику природу. Про це повідомили на сайті New Scientist.

Науковець Університету Тасманії зі скатом Може. Mark Priest

Науковець Університету Тасманії зі скатом Може. Mark Priest

Що загрожує скату Може?

Гавань Маккуорі в Тасманії є останнім відомим природним середовищем існування ската Може (Dipturus maugeanus). Чисельність цих тварин скорочується через зниження рівня кисню у воді, посилене глобальним потеплінням та діяльністю людей. Саме тому науковці Університету Тасманії взялися відновлювати популяцію ската Може у природі.

Яйця ската Може. Jayson Semmens / IMAS

Яйця ската Може. Jayson Semmens / IMAS

У їхній лабораторії самиця відклала яйця без контакту з самцем — науковці вважають, що ця сотня яєць може бути заплідненою спермою різних самців з дикої популяції, звідки забрали самицю. Якщо це так, то дослідники зможуть відловлювати самиць, давати їм відкладати яйця в неволі та випускати назад у дику природу. Надалі науковці вивчать геном народжених у неволі скатів та порівняють його з геномами у дикій популяції, щоб мати краще розуміння того, як зберегти генетичне різноманіття цього виду в неволі.

  • У Камбоджі вилупилися аж 60 дитинчат рідкісного сіамського крокодила — це назвали наймасовішим народженням цього виду у ХХІ столітті.
  • А у зоопарку в Чилі народилося дитинча південного білого носорога — це вже третє дитинча, яке народилося в цьому зоопарку та й у всій Південній Америці.