Дистанційно керовані машинки вказали коровам на місце випасу

Японські науковці запропонували зручний спосіб контролю корів на пасовищі — за допомогою іграшкового дистанційно керованого авто. У такий спосіб їм вдалося успішно відганяти 33 корів від надмірно випасених ділянок пасовища, про що вони поділилися у статті журналу Applied Animal Behaviour Science.

Навіщо проганяти корів?

Корови та інші домашні копитні можуть призводити до перевипасу землі, якщо довго й інтенсивно випасатимуть локальну рослинність. На таких ділянках рослинний покрив деградує, страждає біорізноманіття та може відбуватися опустелювання. Щоб цього не сталося, важливо вчасно змінювати місце випасу тварин, аби рослини мали змогу відновитися. Пара японських науковців з Університету Міядзакі показала, що допомогти у цьому можуть дистанційно керовані машинки.

Як машинки допоможуть фермерам?

Вчені розмістили стадо із 33 корів та дев'яти їхніх телят на університетській території, де організували пасовище. А тоді спробували відганяти худобу від окремих ділянок пасовища за допомогою дистанційно керованого іграшкового джипа. Хоч він і забарвлений у червоний колір, але низький, тож для кращої видимості на нього почепили метровий флагшток із червоним прапорцем.

У 93 відсотках випадків корів вдалося успішно відігнати від обраної ділянки. При цьому вони не сильно боялися машинки, оскільки майже завжди просто повільно відходили від неї. Таким чином вдалося вдесятеро зменшити випасання деяких найбільш об'їдених ділянок. Тому науковці вважають, що запропонований ними підхід є дешевим, зручним і етичним способом контрольовано випасати худобу.

Раніше ми писали про іншого робота, що його використали в групі тварин. Тоді це була оснащена лідаром машина, яку відправили у колонію імператорських пінгвінів для спостереження за ними.