Цуцики та немовлята спонукали жінок до чіткішої вимови

Спілкування з цуценятами та немовлятами спонукає матерів до кращої артикуляції та чіткішої вимови звуків. Причому ці зміни у вимові корелюють з позитивним емоційним станом жінок, свідчить дослідження американських та європейських науковців у Journal of Child Language.

Picsea / Unsplash

Picsea / Unsplash

Як це з'ясували?

У дослідженні на чолі з психологом Політехнічного інституту та університету штату Вірджинія десятьох жінок попросили протягом 10 хвилин поспілкуватися зі своїм шестимісячним немовлям, дорослою людиною та цуценям. Учасниці розповідали їм про різноколірне намисто, лялькове взуття або тенісний м'яч, а науковці у цей час записували їхню розмову та стежили за їхнім емоційним станом.

З'ясувалося, при спілкуванні зі своїм дитям або цуценям матері суттєво більше уваги приділяють чіткій вимові голосних звуків та покращеній артикуляції, ніж при розмові з дорослим. При цьому вони також демонстрували більше позитивних емоцій та піднесених звуків. Науковці припускають, що від цього позитивного настрою походить і надмірна артикуляція при спілкуванні з малятами.

Раніше ми писали, що характерна манера спілкування дорослих із дітьми, яку називають «сюсюканням», подібна у людей із різних культур по всьому світу.