ChatGPT визначив поживність продуктів не гірше за дієтологів

Чатботи ChatGPT версій 3.5 та 4 впоралися із визначенням калорійності та вмісту поживних речовин у харчових продуктах не гірше, ніж професійні дієтологи. Хоч алгоритми й не можуть замінити лікарів, однак науковці вважають, що технологія згодиться як допоміжний інструмент людям, які стежать за кількістю спожитої енергії та нутрієнтів. Стаття опублікована у журналі JAMA Network Open.

Unsplash

Unsplash

Як проходив перевірку навичок дієтолога ChatGPT?

Науковці Тайбейського медичного університету зацікавилися, як ChatGPT, який стає дедалі популярнішим у користувачів, що шукають відповіді на медичні запитання, впорається із визначенням харчової цінності продуктів. Вони перевірили версії ChatGPT 3.5 та 4, попросивши алгоритм вказати калорійність та вміст жирів, вуглеводів і білків у 8 меню для дорослих, які разом містили 222 продукти. З'ясувалося, що калорійність продуктів обидва чати вказують із допустимою похибкою до 10 відсотків у 35-48 відсотках випадків. Дещо точнішим загалом був ChatGPT 4, однак він допускав більшу похибку при оцінюванні вмісту білка у продуктах. Науковці підсумовують, що точність чатів несуттєво відрізняється від оцінок продуктів дієтологами. Водночас вони зазначають, що ChatGPT — не пошукова система, тому його відповіді можуть залежати від багатьох факторів, як-то конкретності запиту, мови запиту та середовища чату, на що користувачі мають звертати увагу.

  • Алгоритм, подібний до ChatGPT, може передбачити майбутній дохід та ризик передчасної смерті. При цьому робить він це точніше за страхові компанії.