Біологи з георадаром зазирнули у нори рідкісних квінслендських вомбатів

Великі системи нір і тунелів, у яких живуть рідкісні квінслендські вомбати, вдалося нанести на мапу за допомогою георадара. Австралійські біологи звернулися до цієї технології, щоб дослідити особливості помешкань вомбатів і створити більше зон, де зможуть оселитися ці тварини, що вже перебувають під загрозою зникнення. Про це розповіло видання New Atlas.

Квінслендський вомбат. Andy Howe / AWC

Квінслендський вомбат. Andy Howe / AWC

Навіщо лізти у нори вомбатів?

Квінслендські вомбати (Lasiorhinus krefftii) є одними з найрідкісніших у світі ссавців, яких Міжнародний союз охорони природи відніс до категорії видів на межі зникнення. Через те, що велика частина природного ареалу вомбатів почала використовуватися для пасовиськ, а також через появу в Австралії інвазійних тварин, їхня кількість у дикій природі скоротилася до 315 особин. Захисту квінслендських вомбатів зокрема перешкоджає те, що про них і їхні звички відомо небагато — вони проводять у своїх норах по 18 годин на добу, виходячи лише вночі на полювання.

Аби дізнатися більше про вомбатів та розробити кращі підходи до захисту їхньої популяції, біологи дослідили майже 30 квадратних кілометрів площі охоронюваного парку у Квінсленді, де живе одна з популяцій цих тварин. Георадар дав вченим можливість створити тривимірні мапи нір, які сягали глибиною до 3,5 метра та довжиною у понад 90 метрів. Дослідники сподіваються, що завдяки даним про нори вони зможуть побудувати для вомбатів помешкання і в інших регіонах Австралії, де зараз вони не зустрічаються.

Георадар, з яким ходили біологи. Andy Howe / AWC

Георадар, з яким ходили біологи. Andy Howe / AWC

  • Вивчати життя цих сором'язливих тварин також допомагають відеопастки. Одній такій вдалося застати пару диких вомбатів за спаровуванням, що допоможе вченим зрозуміти їхню шлюбну поведінку