Біоінженери розробили контрольований шлунковий балон для схуднення

Біоінженери розробили новий тип шлункових балонів для лікування ожиріння, які надуваються до їжі та здуваються після. Такі маніпуляції краще імітують природне відчуття ситості та знижують імовірність звикання до балона, тому він діє ефективніше. В експериментах на людях такий балон знизив споживання їжі на 60 відсотків без значних ускладнень, тож надалі його безпечність й ефективність випробують на людях. Дослідження опублікували в журналі Device.

Два прототипи пристроїв для шлунка: балон та моторизований прототип, який розкривається і тисне на стінки шлунка. Jia et al. / Device, 2024

Два прототипи пристроїв для шлунка: балон та моторизований прототип, який розкривається і тисне на стінки шлунка. Jia et al. / Device, 2024

Як працює новий пристрій?

Лікарі вже встановлюють балони для шлунка пацієнтам з ожирінням, але з часом вага людини припиняє знижуватися, тобто виходить на плато. Однією з причин цього може бути те, що шлунок звикає до відчуття ситості, яке виникає від статичного балона. Для боротьби з цією проблемою науковці розробили два прототипи пристрою OSIRIS: моторизований та на основі балона для шлунка.

Моторизований розкривається та закривається у шлунку, подібно до парасольки, і тисне на його стінки, а балон надувається і здувається через трубку, яка проходить через черевну стінку до невеликого прикріпленого ззовні тіла пристрою. Обидва ці прототипи випробували на свинях і виявили, що тип з балоном працює краще, а також не потребує таких дорогих матеріалів, як моторизований прототип.

Потенційно один пристрій пацієнти зможуть використовувати протягом двох років, що значно більше за пів року, рекомендованих для наявних зараз балонів. Якщо OSIRIS пройде випробування на людях, то стане доступним методом боротьби з ожирінням, частота якого тільки зростає з роками та призводить до додаткового навантаження на систему охорони здоров’я, адже з ожирінням пов’язана велика кількість супутніх хвороб.

Що ще допомагає схуднути

🏥 Жінка, яка мала у шлунку балон для схуднення, потрапила до лікарні після того, як носила його протягом 14 місяців замість рекомендованих шести.

💉 Втратити до 20 відсотків ваги людям з ожирінням допоміг протидіабетичний препарат семаглутид, який є активною речовиною «Оземпіку» та «Веґові».

🍵 А от 14 популярних добавок і процедур для схуднення, таких як вживання зеленого чаю та масаж, виявилися не ефективними у зменшенні ваги.

⏳ Науковці визнали інтервальне голодування, тобто споживання їжі тільки у відведені години, не кращим методом схуднення за звичайне обмеження калорійності раціону.

🙅‍♀️ Огляд кетодієти, яка передбачає відмову від вуглеводів і вживання замість них жирів, показав, що для більшості людей її ризики переважають над користю.