Білі ведмеді голодуватимуть через зменшення арктичного льоду

Зміна клімату з її зменшенням льоду в Арктиці загрожує білим ведмедям голодуванням, всупереч здатності цих тварин адаптувати свою дієту та поведінку. Прогноз, що допоможе розробити заходи зі збереження полярних тварин, випливає зі спостереження за 20 білими ведмедями. Результати опубліковані у журналі Nature Communications.

Білі ведмеді в Гудзоновій затоці. NPG Press / Youtube


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Чому ведмеді голодуватимуть?

Зі зміною клімату Арктика переживає дедалі частіші й довші періоди з малою кількістю морської криги. А білі ведмеді (Ursus maritimus) використовують ці плавучі глиби льоду як платформи для полювання на морських ссавців у період відлучення дитинчат від молока. Але у літні періоди, коли криги на морі замало, вони проводять час на суші. Щоб з'ясувати, як змінюється тоді їхня поведінка, вчені Наукового центру Аляски розмістили GPS-трекери та відеокамери на 20 білих ведмедях на заході Гудзонової затоки, де періоди без криги подовжилися в останні десятиліття на 3 тижні, до 130 діб.

Спостереження вказало, що ведмеді по-різному реагують на тривалий період на суші, щоб зекономити енергію. Деякі просто голодують, інші стараються менше рухатися або ж переходять на поїдання ягід і птахів. Але всі ці підходи мають невелику ефективність, оскільки 19 із 20 ведмедів зрештою втрачали вагу з темпами від 0,4 до 1,7 кілограма на день. Ці результати матимуть велике значення для прогнозу реакції білих ведмедів на зміну клімату.

Записи з відеокамер на білих ведмедях. NPG Press / Youtube

  • Кліматологи прогнозують, що до кінця століття дедалі довшими будуть періоди без криги в Арктиці, навіть якщо обмежити викиди вуглекислого газу.