Безпілотник на сонячних панелях розбився після двох місяців польоту

Розроблений компанією Airbus безпілотник Zephyr S, який літає завдяки сонячним панелям, розбився за кілька годин після того, як поставив свій новий рекорд з тривалості польоту. На 64 день диспетчери втратили з ним зв'язок, про що виданню Simple Flying повідомив представник Airbus Defense.

Airbus

Airbus

Нещодавно ми розповідали про проєкт авіабудівної компанії Airbus за підтримки Міністерства оборони Великобританії — безпілотник Zephyr S. Він повністю покритий сонячними панелями, які забезпечили йому рекорд з тривалості польоту: злетівши 15 червня, вже до 15 серпні Zephyr S подолав 80 тисяч кілометрів — за понад два місяці.

Останні дані від Zephyr. ADSBexchange / Simple Flying 

Останні дані від Zephyr. ADSBexchange / Simple Flying

Втім, вже 19 серпня диспетчери втратили зв'язок із безпілотником приблизно над штатом Аризона. Видання Simple Flying підтвердило це у представника Airbus Defense, підрозділом Airbus, відповідальним за оборонні та аерокосмічні продукти та послуги, а також за допомогою даних ADSBExchange змогло відтворити останній політ Zephyr: в останній день роботи він здійснив S-подібний маневр на швидкості 25,7-30,8 метра на секунду. Причому безпілотник летів на значно нижчій висоті, ніж зазвичай: приблизно 13-15 кілометрів за звичні 18.

Попередній рекорд тривалості польоту без екіпажу становив 25 днів 23 години 57 хвилин, встановлений Zephyr у 2018 році. Цей же політ побити встановлений 63 роки тому рекорд із найдовшого польоту не зміг: американський літак Cessna 172 із дозаправленням в повітрі летів 64 дні і 22 години.