Безпілотний гелікоптер із мотоциклетним двигуном злетів із 200-кілограмовим вантажем

Японський безпілотний гелікоптер K-Racer-X2, який має двигун від мотоцикла, підняв у повітря 200 кілограмів прив’язаного на тросі вантажу. Випробування довели, що K-Racer-X2 є найвантажнішим безпілотником, розробленим сьогодні у Японії, розповідає New Atlas.

Політ із вантажем під час випробування гелікоптера. Kawasaki Heavy Industries

Політ із вантажем під час випробування гелікоптера. Kawasaki Heavy Industries


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Як гелікоптер перевозить вантажі й що у ньому особливого?

K-Racer-X2 — це розробка японської компанії Kawasaki Heavy Industries, над якою вона працює ще з 2020 року. Невідмінний на вигляд від звичайних гелікоптерів, K-Racer-X2 має гвинт діаметром у сім метрів, а також бензиновий двигун, який компанія також використовує у своїх мотоциклах Kawasaki Ninja H2. Максимальну швидкість безпілотника поки не розкривають, але відомо, що він може пролетіти близько 100 кілометрів й провести не більше години у повітрі. Максимальна висота польоту зі 100-кілограмовим навантаженням складає понад три кілометри, але на скільки апарат піднявся із 200 кілограмами, компанія не відзначила. У випробуваннях вантаж до гелікоптера підвісили на 15-метровий трос. І як і для польоту K-Racer-X2, так і для його розвантаження людина не потрібна — гелікоптер має автоматичну систему розвантажування, яка від'єднала підвішену коробку одразу як вона торкнулася землі. Як сподівається компанія, цей гелікоптер стане у пригоді для доставки вантажів у важкодоступні регіони, зокрема під час стихійних лих.

  • Доставляти вантажі можуть не лише гелікоптери, а й дрони. Наприклад, такі ж 200 кілограмів вантажу підіймає у повітря VoloDrone, який має 18 гвинтів, але меншу дальність польоту — 40 кілометрів.