Бегемоти «підлетіли» у повітрі під час бігу

Бегемоти виявилися настільки швидкими під час бігу, що часто «підлітали» у повітрі — відривали всі чотири кінцівки від землі. Науковці помітили це, аналізуючи відеозаписи руху бегемотів. На їхню думку, бегемоти більш атлетичні, ніж інші великі наземні ссавці — наприклад, слони, хоч і поступаються у вправності носорогам. Дослідження опублікували у журналі PeerJ.

Бегемоти. Yuste Zambrano / Getty Images

Бегемоти. Yuste Zambrano / Getty Images

Як рухаються бегемоти?

У своєму дослідженні вчені Лондонського університету вирішили дослідити, як швидко можуть бігати бегемоти (Hippopotamus amphibius), і як залежно від швидкості змінюється характер їхнього пересування. Виявилося, більшість часу ці тварини, що можуть сягати вагою до двох тонн, пересуваються ходьбою. Під час неї вони синхронізують рухи діагонально розташованих кінцівок, тобто правої передньої з лівою задньою і навпаки. Їхні короткі, але потужні кроки дозволяють їм підтримувати рівновагу.

«Підлітати» бегемоти можуть, коли бігають — тоді вони розвивають швидкість до 30 кілометрів на годину. Це для бегемотів виявили вперше, однак науковці відзначили, що «підлітають» бегемоти все ж рідше, ніж тварини меншої маси. Автори дослідження відзначають, що дослідження пересування бегемотів допоможе краще зрозуміти еволюцію цих тварин, а також розробити кращі заходи для їхнього захисту.

  • Серед цікавих особливостей бегемотів також те, що їхні щелепи не дозволяють ретельно пережовувати їжу, рухаючись лише вгору-вниз. Утім, це дозволяє їм краще захищатися від ворогів.
  • Також бегемоти ретельно дбають про навколишній мікробіом, випорожнюючись у водойми, щоб урівняти мікробіом у них і в їхніх кишківниках. Це також сприяє перенесенню мікробіому до інших особин їхнього виду.