Батьківське тіло астероїда Рюгу виявилося вологим

Зразки астероїда Рюгу видали, що батьківське тіло, з якого він утворився, було багатим на воду. На вміст води вказав розподіл ізотопів хрому у Рюгу. Відкриття допоможе не лише визначити походження Рюгу, а й особливості розподілу води у ранній Сонячній системі, розповідає Sky&Telescope. Стаття науковців опублікована у Science Advances.

Художнє зображення «Хаябуса-2». JAXA

Художнє зображення «Хаябуса-2». JAXA

Що особливого у Рюгу?

Астероїди вважаються рештками примітивного матеріалу, з якого формувалися планети Сонячної системи. Тому їхнє дослідження може розкрити особливості еволюції Землі та інших планет навколо Сонця. Близько шести грамів речовини одного з навколоземних астероїдів — Рюгу — зібрала і доставила на Землю японська космічна станція «Хаябуса-2». Головною їх відмінністю від уламків астероїдів, що знаходять на Землі, є відсутність забруднення, завдяки чому зразки зберегли хімічні особливості астероїда недоторканими. Нові підказки до формування Сонячної системи завдяки Рюгу отримали науковці Токійського технічного університету.

Що виявили у зразках?

У своєму дослідженні вчені спробували з'ясувати, чи впливала на формування Рюгу вода. Для цього науковці зосередилися на розподілі у зразках ізотопів хрому-54 і хрому-52, які розчиняються у воді і можуть засвідчити її вплив на матеріал у минулому. Співвідношення цих ізотопів виявило, що у минулому, коли Рюгу ще був частиною більшого астероїда, вода значно впливала на його структуру. Як вважають вчені, найбільше води у батьківському тілі Рюгу зберігалося у перші пів мільярда років після появи Сонячної системи. З часом це тіло зруйнувалося, а більша частина води випарувалася, лишивши сліди у розподілі ізотопів хрому в Рюгу. Вчені сподіваються, що відкриття допоможе оцінити вміст води у Сонячній системі на початку її формування.

  • Раніше з'ясувалося, що Рюгу схожа за складом на вуглецеві хондритові метеорити, знайдені на Землі, що може вказувати на їхнє спільне походження та роль у доставці води на Землю.