Бактерія ботулізму спричинила у немовляти безперервний плач

Зараження бактерією Clostridium botulinum, що спричиняє ботулізм, виявилося причиною виснажливого безперестанного плачу у восьмитижневого хлопчика. Дитина протягом тижня припиняла плакати лише уві сні і зрештою опинилася у відділенні інтенсивної терапії. Найімовірніше, до важкого стану призвело те, що батьки дали немовляті мед, який протипоказаний дітям до року через можливе забруднення бактерією ботулізму. Про випадок повідомляє Arstechnica з посиланням на статтю у New England Journal of Medicine.

Geirnaert Theodore Joseph Louis "A Hungarian Doctor", 1836

Geirnaert Theodore Joseph Louis "A Hungarian Doctor", 1836


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Що відбувалося з дитиною?

Як зазначають лікарі Массачусетської загальної лікарні, все почалося з того, що батьки помітили у двомісячного сина частіший плач, ніж зазвичай, і сильніше роздратування. Його бабуся звернула увагу, що він плаче сильніше, якщо торкнутися його правої сторони живота, і з малюком навідалися до педіатра. Лікар не виявив явних відхилень і вирішив, що дитина має поширене у немовлят здуття, призначивши лікування додому. Однак найближчими днями все стало ще гірше — дитина почала плакати весь час, зупиняючись лише на сон. А коли прокинулася, то плакала протягом восьми годин поспіль. Немовля перестало самостійно їсти, хаотично рухало кінцівками і вже не могло знову заснути. Тоді педіатр скерував батьків з дитиною до відділення невідкладної допомоги. У лікарні плач продовжувався, хоч ставав слабшим, м'язи стали в'ялими, поки хлопчик не опинився у летаргічному стані, а відтак і потребував вентиляції легень. Лікарі не могли з'ясувати причину нездужання, оскільки майже всі тести, а вони перевірили усі органи та системи, були в нормі. Методом виключення лікарі зрештою дійшли до діагнозу дитячий ботулізм і почали відповідне лікування. Через 10 днів хлопчик зміг самостійно дихати та рухатися, а через три місяці цілком відновився. Зараз йому три роки і він все ще почувається добре, заключили медики.

  • Батькам немовляти буває важко визначити причину плачу навіть у здорової дитини. Щоб допомогти їм, американський татусь і розробник, створив нейромережу, яка аналізує поведінку маляти та попереджає про голод дитини.