Австрієць знайшов у підвалі своєї старовинної виноробні кістки мамонтів

Під час ремонту в підвалі своєї старовинної виноробні в Південній Австрії чоловік виявив у підлозі кістки мамонтів. Науковці, які прибули після повідомлення австрійця, встановили, що виноробня зберегла рештки щонайменше трьох мамонтів, які жили близько 40 тисяч років тому, та кам'яні й вугільні артефакти. Це найбільша знахідка у своєму роді за останнє століття, зазначили вчені. Про знахідки розповів Smithsonian Magazine.

Археолог під час розкопок у підвалі виноробні. H. Parow-Souchon / OeAW-OeAI

Археолог під час розкопок у підвалі виноробні. H. Parow-Souchon / OeAW-OeAI

Що відомо про рідкісну знахідку?

Під час роботи в підвалі власник виноробні Андреас Пернерсторфер (Andreas Pernerstorfer) помітив у підлозі шматок, як він подумав, деревини. Однак потім він згадав, як його дід розповідав про знаходження у виноробні зубів ще десятиліття тому. Тож він припустив, що міг теж натрапити на чиїсь рештки і звернувся до фахівців. Ті розпочали розкопки і виявили, що чоловік мав рацію — у підвалі знайшлося щонайменше 300 мамонтових кісток, хоч роботи ще не завершилися. Останки передали до Віденського музею для вивчення, а тим часом науковці планують відновити розкопки влітку.

Поки вчені не знають, чому стільки тварин опинилися в одному місці. Але однією з гіпотез є те, що древні люди розмістили там свої пастки на мамонтів, або ж пасткою стали природні особливості рельєфу.

  • Часом дивні стародавні знахідки можна знайти і на горищі. Наприклад, британець знайшов на горищі покійного брата голову давньоєгипетської мумії.