Австралійська компанія створила фрикадельку зі смаком мамонтятини

Австралійська компанія Vow, що спеціалізується на створенні культивованого м'яса екзотичних тварин, створила фрикадельки зі смаком м'яса мамонта. Так вона хоче привернути увагу до можливостей, які пропонує технологія вирощування м'яса у лабораторії, без необхідності утримання і вбивства великої кількості тварин. Про досягнення повідомляє видання The Guardian.

Фрикаделька зі смаком м'яса мамонта. Aico Lind / Studio Aico

Фрикаделька зі смаком м'яса мамонта. Aico Lind / Studio Aico

Як вдалося створити таке м'ясо?

Створюючи «м'ясо мамонта», компанія співпрацювала з біоінженерами Університету Квінсленду. Науковці взяли з геному косматого мамонта частину ДНК, що кодує білок міоглобін, який надає м'ясу характерний смак. Оскільки ДНК вимерлої тварини збереглася до наших днів неповною, то нечисленні прогалини заповнили фрагментами відповідного генетичного коду сучасних слонів. Таку химерну послідовність для білка міоглобіну відтак помістили в ДНК м'язових клітин овець. У біореакторі овечі клітини з мамонтовим міоглобіном розмножили до кількості 20 мільярдів, з яких зрештою отримали фарш для фрикадельки. Наскільки вона смачна — невідомо. Наразі її ніхто не куштував, оскільки поки що незрозуміло, як людський організм зреагує на білок тварини, з якою не стикався протягом тисяч років.

Створюючи м'ясо екзотичних, диких тварин, компанія Vow прагне завоювати прихильність загалу до вирощеного у лабораторії м'яса — технології, яка дозволить зменшити негативний вплив тваринництва на довкілля та зменшити страждання тварин. Саме тому вони обрали цього разу мамонта для свого м'яса — тварину, вимирання якої пояснюють потеплінням клімату та винищенням людиною. Проте фахівці Vow шукають для нового м'яса клітини й інших тварин, які буде легко вирощувати і які матимуть чудовий смак і поживність. Вони вже вивчають потенціал більш ніж 50 видів, зокрема альпак, крокодилів, пав і кенгуру.

Детальніше про процес вирощування м'яса у лабораторії, його походження та майбутнє читайте у нашому матеріалі «М'ясо з пробірки».