Австралійська делікатна миша виявилася трьома видами гризунів

Австралійська делікатна миша — поширений в Австралії гризун — виявилася не одним, а трьома різними видами тварин. Виділення їм окремих імен — важливий крок на шляху до їх визнання та вивчення, але фахівцям слід буде ще й переглянути відомості про цих мишей, повторно оцінивши їхню чисельність та потребу у захисті. Стаття науковців вийшла у журналі Molecular Ecology.

P. pilbarensis. Ian Bool

P. pilbarensis. Ian Bool


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Як розкрили три види мишей в одному?

Група науковців Австралійського національного університету вивчала геноми австралійської делікатної миші (Pseudomys delicatulus) — невеликого гризуна вагою від 6 до 15 грамів, що поширений на значній території посушливих районів Австралії. Порівнюючи генетичні дані тварин з різних регіонів, науковці дійшли висновку, що насправді мають справу з принаймні трьома видами: північною, західною і східною делікатною мишею. Латинською їх назвали, відповідно, P. delicatulus, залишивши початкове ім'я, P. pilbarensis — за назвою регіону Пілбара, та P. mimulus, яким ще 1926 року назвали особину східної делікатної миші.

Тепер науковцям доведеться ще й переглянути знання про їхню біологію та екологію. Так, поки що невідомо, яка чисельність кожного виду, і чи не зазнає якийсь із них скорочення, оскільки їх розглядали дотепер лише разом. Між тим, делікатна миша є важливою частиною австралійської природи, тож її збереження має стати предметом наступних вивчень, вважають вчені.

  • Інший австралійський гризун — псевдомиша Ґульда — вважався зниклим близько 150 років, поки його не знайшли живим на острові.