Австралійців закликали фотографувати різдвяних жуків. Вони допоможуть вченим їх полічити

Біологи закликали австралійців фотографувати різдвяних жуків — комах, які з'являються напередодні зимових свят. Так вчені сподіваються полічити популяцію цих жуків, а також уточнити, де комахи мешкають. Проєкт вже зібрав більш як вісім тисяч фото жуків, серед яких є знімки дуже рідкісних видів, повідомляє New Atlas. Стаття з описом ходу дослідження опублікована на сайті CSIRO.

Різдвяний жук Anoplognathus viriditarsis Kevin Jäger / iNaturalist

Різдвяний жук Anoplognathus viriditarsis Kevin Jäger / iNaturalist

Кого встигли сфотографувати австралійці?

Сьогодні вчені майже не мають точних даних про австралійських різдвяних жуків — великих комах роду Anoplognathus, що налічує 36 видів. Існують відомості, що кількість комах зменшилася, але слова та пам'ять людей не є вагомим доказом. Тож дослідники природоохоронної організації Invertebrates Australia у співпраці з Сіднейським університетом розпочали проєкт з підрахунку різдвяних жуків. До онлайн бази даних iNaturalist фото з комахами вже надіслали більш як чотири тисячі австралійців, деяким з яких пощастило знайти чотири дуже рідкісних види Anoplognathus, яких востаннє бачили десятиліття тому. Крім того, один з видів — Anoplognathus vietor — вдалося сфотографувати живим вперше, адже до того він став відомим за знімком однієї мертвої особини. Світлини учасників проєкту засвідчили, що ареал розселення комах набагато більший, ніж вважалося раніше. Вчені сподіваються, що проєкт допоможе їм оцінити чисельність різдвяних жуків, а також краще зрозуміти поширення та здоров’я їхньої популяції, щоб спланувати заходи із захисту комах.

  • Інший австралійський вид жуків мімікрує під термітів, змушуючи обманом останніх годувати себе. Вони формують виріст на спині, який нагадує справжнього терміта та непомітно проникають за здобиччю у термітники.