Американський студент надрукував функціональний протез пальця

Американський студент розробив дизайн протеза пальців, який можна надрукувати на 3D-принтері. Конструкція дозволяє пальцям згинатися так, щоб можна було хапати ними предмети, але при цьому є простою та не має складних механічних компонентів. Про виріб розповіло видання New Atlas.

Прототип протеза. David Edquilang

Прототип протеза. David Edquilang

Що особливого у цьому протезі?

Сучасні технології дозволяють створювати не лише пасивні протези, які замінять втрачену кінцівку чи її частину, а і пристрої, що забезпечуватимуть принаймні частину функцій. Утім, через високу вартість такі протези часто недоступні тим, хто їх потребує. Змінити це принаймні для протезів пальців може винахід Девіда Едквіланга (David Edquilang). З полімерів полілактиду і полуретану він надрукував протез, який за допомогою браслета одягається на зап'ястя та має три пальці, що вставляються у пластину на зовнішній частині долоні. Кожен палець складається з чотирьох частин, з'єднаних штифтами, а також має кільце, яке кріпиться на збережену частину пальців. Таким чином, коли користувач опускає пальці донизу, протез також опускається і згинається, завдяки чому дозволяє маніпулювати предметами у руках.

Робота протеза. David Edquilang

Робота протеза. David Edquilang

  • Зробити протези більш доступними допоможе також винахід південнокорейських інженерів. Вони створили «розумну гільзу» для протеза, яка за допомогою штучного інтелекту підлаштовується до форми збереженої кінцівки.