Штучний інтелект допоможе підлаштувати протез до ноги

Гільза для протеза нижніх кінцівок підлаштується до форми стегна користувача за допомогою алгоритмів штучного інтелекту. Система керуватиме тим, наскільки потрібно надути підкладку всередині, щоб точно охопити форму кінцівки, на яку одягають протез. Технологія, сподіваються інженери, допоможе здешевити протезування та зменшить потребу у замінах протезів. Про це розповіло видання New Atlas.

Прототип протеза із гільзою, яка підлаштовуватиметься під ногу. Korea Institute of Machinery and Materials (KIMM)

Прототип протеза із гільзою, яка підлаштовуватиметься під ногу. Korea Institute of Machinery and Materials (KIMM)

Чим буде корисним такий протез?

При виготовленні протезів для кінцівок, гільзу пристрою підлаштовують під розмір і форму кукси — збереженої частини кінцівки. Утім, з часом форма кукси змінюється і протез стає складно носити, тому користувачі змушені їх коригувати і замінювати. Ідея південнокорейських вчених з Інституту техніки і матеріалів полягає у тому, щоб розмістити всередині гільзи шар еластомеру, який може надуватися. Для максимального комфорту, ступінь надування контролюватиме штучний інтелект, або ж сам користувач. Як заявляють розробники, гільза може компенсувати зміни до 15 відсотків об'єму всередині гільзи протеза. Так протез стане легшим у носінні та прослужить довше, вважають інженери.

Вигляд гільзи зсередини із меншою (ліворуч) і більшою кількістю повітря (праворуч), що закачується. Korea Institute of Machinery and Materials (KIMM)

Вигляд гільзи зсередини із меншою (ліворуч) і більшою кількістю повітря (праворуч), що закачується. Korea Institute of Machinery and Materials (KIMM)

  • Також штучний інтелект може допомогти краще керувати протезами. Технологія дозволяє керувати пальцями та кистю біонічної руки силою думки із майже стовідсотковою точністю.