Американець помер після укусу ящірки жилатьє. Це лише другий випадок за століття

У Колорадо чоловік помер через чотири дні після того, як його вкусила його ящірка жилатьє. Це всього друга відома смерть від укусу цих тварин за останнє століття. Імовірно, чоловік загинув через те, що мав підвищену чутливість до токсичної слини плазуна. Про випадок повідомив Science Alert з посиланням на CBS.

Heloderma suspectum. Blueag9 / Wikimedia Commons

Heloderma suspectum. Blueag9 / Wikimedia Commons


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Хто вбив американця?

Жилатьє, або аризонські гелодерми (Heloderma suspectum), хоч і сягають у довжину до пів метра та мають отруйні залози, але нерідко поповнюють тераріуми колекціонерів. Жилатьє рідко при укусах випускають отруту, та навіть у такому разі наслідки зазвичай не смертельні, а проявляються інтенсивним, але коротким болем, набряком, нудотою та слабкістю. У світі менше десятка повідомлень про смерть від цієї рептилії, і у випадку американця теж звинувачують жилатьє.

Як повідомила дівчина померлого, після укусу домашньої рептилії Вінстона чоловіка вже за кілька хвилин почало нудити і йому стало важко дихати. Попри те, що його негайно доставили у лікарню, він помер за кілька днів. Двох жилатьє померлого чоловіка забрали до центру рептилій у Південній Дакоті, а зразок слини Вінстона відправили на аналіз, щоб з'ясувати, чи не є вона небезпечнішою, ніж в інших.

  • А в Коста-Риці дика ігуана укусила за руку трирічну дівчинку, з якою не поділила торт. Дитина після цього отримала шкірну інфекцію.