70 монет витягли зі шлунка алігатора в американському зоопарку

Зі шлунка рідкісного білого алігатора у зоопарку Небраски в США ветеринарні лікарі витягли 70 монет, які у загорожу з твариною кидали відвідувачі. Рептилію успішно прооперували, і тепер доглядальники й керівництво зоопарку закликають відвідувачів утриматися від кидання будь-яких предметів до тварин, щоб зберегти їхнє здоров'я. Про випадок повідомляє BBC News.

Алігатор Тібодо на обстеженні. Omaha's Henry Doorly Zoo and Aquarium

Алігатор Тібодо на обстеженні. Omaha's Henry Doorly Zoo and Aquarium

Як рятували алігатора?

Про те, що із 36-річним алігатором Тібодо щось не те, доглядальники з'ясували під час планового огляду рептилій у зоопарку. Серед іншого, тваринам здійснювали аналіз крові та рентген. Тоді лікарі виявили, що у шлунку тварини міститься аж кілька десятків монет, та одразу запланували операцію, перш ніж чужорідні тіла завдадуть шкоди здоров'ю тварини. Операція Тібодо пройшла під загальною анестезією з інтубацією та з поміщенням пластикової трубки у пащу алігатора, щоб захистити її та безпечно провести до шлунка інструменти, зокрема камеру ендоскопа. Наступний рентген вказав, що усі монети успішно витягли з Тібодо.

У зоопарку сказали, що подібні випадки не є частими, оскільки працівники регулярно вичищають загорожі тварин, зокрема від численних монет. Однак деякі тварини все ж встигають наїстися неїстівних предметів між очищеннями, тому відвідувачів закликають не кидати нічого до загорож.

  • У природі тварини теж часто поїдають неїстівні предмети через людей. Наприклад, повсюдний пластик. І в птахів через це навіть розвивається хвороба, що її назвали пластикозом.