Науковий журнал BMC Ecology and Evolution оприлюднив переможців свого третього конкурсу зображень природи. Він покликаний вшанувати красу природного світу, а також людей, які займаються його вивченням. У нашій галереї ми зібрали зображення фіналістів.
Інвазійна фаволаксія калоцера
Цьогоріч абсолютним переможцем назвали Корнелію Сатлер (Cornelia Sattler) з Університету Маккуорі. Вона показала під незвичним кутом деревний гриб фаволаксію калоцеру (Favolaschia calocera), що за останні десятиліття поширився з Мадагаскару по всьому світу, загрожуючи біорізноманіттю екосистем.
Розгортання підводного дистанційно керованого апарату
Віктор Уертас з Університету Джеймса Кука в Австралії занурює підводний дистанційно керований апарат, щоб дослідити коралові рифи. За допомогою нових технологій його команда відкрила нові види риб, розширивши наші знання про підводне життя.
Розтин викинутого на берег горбатого кита
У травні 2023 року молодий горбатий кит застряг і загинув у національному природному заповіднику Лох Фліт на північному сході Шотландії. Вчені з Університету Глазго провели розтин тварини, щоб з'ясувати причину смерті. За допомогою безпілотних літальних апаратів було зроблено серію знімків та створено 3D-модель кита. Це дозволило краще зрозуміти проблеми, з якими стикаються ці чудові мешканці океану.
Стале бджільництво для шимпанзе
Фото від Роберто Гарсія-Роа демонструє зусилля Центру збереження шимпанзе у Гвінеї щодо охорони планети. Їхній проєкт бджільництва допомагає місцевим жителям уникнути вирубки лісів заради меду. Частина прибутку спрямовується на збереження шимпанзе
Випуск на волю чорноперої рифової акули
На знімку Віктора Уертаса професор Джоді Раммер з Університету Джеймса Кука в Австралії випускає новонароджену чорноперу рифову акулу (Carcharhinus melanopterus) після мічення. Команда Physioshark вивчає вплив зміни клімату на молодь акул у тропічних питомниках. Незважаючи на тягар, який несе з собою глобальне потепління, молоді акули демонструють видатну стійкість до змін і дають вченим надію, що вони зможуть адаптуватися до потепління океану.
Проростання зомбувального паразитичного гриба з тіла мурахи
Фотографіявід Жуана Араужо з Нью-Йоркського ботанічного саду демонструє цікаву взаємодію грибів. На знімку зображено мураху, ураженого паразитичним грибом-зомбі, який контролює поведінку комахи. Проте на цьому грибі-зомбі теж паразитує інший гриб. Такий симбіоз відображає складність та багатогранність природних процесів.
Проростання паразитичного гриба з павука
Роберто Гарсія-Роа поділився незвичайним, але захопливим знімком павука, який, схоже, став жертвою паразитичного гриба. Вчений пояснює, що в дикій природі часто трапляються комахи, що постраждали від "зомбі-грибів", але дуже рідко бачити подібне явище у великих павуків.
Реконструкція ембріона динозавра гадрозавра
На зображенні — художня реконструкція ембріона гадрозавра у яйці, створена китайським палеохудожником Веньюй Женем. Оригінальне яйце з ембріоном гадрозавра віком 72-66 мільйонів років було знайдене в Китаї. Маленьке яйце та примітивний ембріон свідчать, що ранні гадрозаври народжувалися безпорадними. Згодом гадрозаври почали відкладати більші яйця, що свідчить про те, що їхні дитинчата розвивалися далі й потребували менше батьківської опіки.
Кровоносна судина диплодокового динозавра під мікроскопом
Джасміна Віманн, молекулярний палеобіолог з Дослідницького центру Негоні та Природничого музею Філда в США, поділилася фотографією кровоносної судини динозавра диплодока під мікроскопом. Навколо судини — 150 мільйонів років збереженої позаклітинної матриці з рештками клітин. Колись вважалося парадоксальним, але тепер відомо, що крихкі тканини зберігаються завдяки хімічним перетворенням білків та інших речовин під час фосилізації. Молекулярна палеобіологія допомагає реконструювати фізіологію, зв'язки та поведінку вимерлих видів.