Галерея. Nikon Small World 2021
Nikon оголосили переможців 47-го щорічного конкурсу з мікрофотографії. Цього року перше місце зайняв мікроскопічний знімок листка дуба авторства Джейсона Кірка (Jason Kirk) – на ньому видно трихоми, тобто рослинний пушок, а також продихи і судини. Друге місце посіло фото Есмеральди Парік (Esmeralda Paric) з мікрорідинним пристроєм, який розділяв дві популяції заражених вірусом нейронів, що обмінювалися нервовими імпульсами через аксони. На третьому місці опинилася свиняча воша, сфотографована Франком Райзером (Frank Reiser). Ми ж передивилися всі знімки, представлені цьогоріч, та обрали найцікавіші на свій смак – від яскравого прісноводного рачка в об'єктиві конфокального мікроскопа до неймовірної абстракції від кварцового кристала.
Переможець конкурсу Джейсон Кірк та його дубовий листок. Для цього знімка довелося поєднати 200 окремих знімків, а потім виділити три головні структури – трихоми (білий), судини (зелений) і продихи (фіолетовий), що забезпечують міжклітинникам рослини доступ до повітря.
Одноклітинний планктон радіолярія Thyrsocyrthis triacantha.
Яйця креветки роду артемія (Artemia), з яких вже вилупилися нові ракоподібні. Waldo Nell
Знімок Есмеральди Парік, який зайняв третє місце. На ньому видно дві нейронні мережі, яких розділяє мікрорідинний пристрій з препаратом проти вірусом, яким були заражені нейрони. Вони активно обмінюються між собою нейронними імпульсами через аксони (нитки між ними).
Заражені лентивірусом клітини пухлини людського головного мозку.
Стадії розвитку ембріона помаранчевого клоуна (Amphiprion percula)
Поверхня кварцового кристала.

Alexandra Tsitrina, Dr. Peter Gabrelian / Institute of Developmental Biology Russian Academy of Science
Прісноводний рачок Dikerogammarus haemobaphes. Таким яскравим він вийшов завдяки конфокальному мікроскопу, який використовує кілька точок освітлення та блокує розсіяне в мікроскопі світло, що збільшує роздільну здатність знімка.
Воша Haematopinus suis, що зайняла третє місце на конкурсі. На світлині зображений її кігтик, нога і трахея.
Тріщинки у рисовій зернині.