Буяння форм та кольорів. Найкращі наукові фотографії березня за версією Nature
Щомісяця редакція Nature — одного з найбільш авторитетних наукових журналів світу публікує підбірку найкращих наукових фотографій. Таким чином редактори стабільно нагадують своїм читачам, що наука та технології сповнені неймовірної краси, яскравих кольорів та цікавих форм. У березні наше око радують барвисті павучки, помаранчева сова, колекція галактик, незвична дружба акули з восьминогом та багато іншого. Все це ми зібрали в галерею!
Фотографія демонструє пару павуків-крабів, причому самиця має більший розмір. Зображення стало переможцем цьогорічного конкурсу London Camera Exchange Photographer of the Year.
Повернення на Землю астронавтів Бутча Вілмора і Суні Вільямс. Вони мали пробути на Міжнародній космічній станції всього лише вісім днів, але через технічні несправності були змушені залишитись на дев’ять місяців. Свій час на МКС астронавти провели продуктивно: вони витратили на дослідження приблизно 900 годин.
Науковці з Нідерландів дослідили гнізда лиски звичайної (Fulica atra) і виявили, що ці птахи випадково створили своєрідну «капсулу часу». Річ у тім, що для будівництва гнізд вони використовували пластикове сміття, яке, на відміну від природних матеріалів, таких як гілки й листя, не розкладалося з часом.
Значну частину відходів становили обгортки, і завдяки датам виробництва на них науковці змогли використати їх як хронологічний «щоденник» створення гнізда. Верхні, тобто новіші шари, містили навіть одноразові маски, які люди носили під час пандемії COVID-19. Натомість у найглибших шарах дослідники знайшли обгортки, що датуються ще 1990-ми роками.
Це відкриття — чергове нагадування про те, що пластик, який ми викидаємо, залишається в природі на десятиліття.
Різноманіття форм галактик, що були зняті космічним телескопом Евклід.
Як можна здогадатися з назви, білі сови зазвичай не відрізняються яскравим забарвленням. Ба більше, науковці досі не можуть точно пояснити, чому ця сова в Мічигані раптом набула такого насиченого помаранчевого кольору.
Ці морські губки та актинії є частиною процвітаючої екосистеми морського дна поблизу Антарктиди.
На перший погляд може здатися, що це милі квіточки, але насправді це клітини кишківника.