Слідкуйте за нами в Instagram

Буяння форм та кольорів. Найкращі наукові фотографії березня за версією Nature

Щомісяця редакція Nature — одного з найбільш авторитетних наукових журналів світу публікує підбірку найкращих наукових фотографій. Таким чином редактори стабільно нагадують своїм читачам, що наука та технології сповнені неймовірної краси, яскравих кольорів та цікавих форм. У березні наше око радують барвисті павучки, помаранчева сова, колекція галактик, незвична дружба акули з восьминогом та багато іншого. Все це ми зібрали в галерею!


London Camera Exchange Photographer of the Year / Sandip Guha

London Camera Exchange Photographer of the Year / Sandip Guha

Фотографія демонструє пару павуків-крабів, причому самиця має більший розмір. Зображення стало переможцем цьогорічного конкурсу London Camera Exchange Photographer of the Year.


NASA / Keegan Barber

NASA / Keegan Barber

Повернення на Землю астронавтів Бутча Вілмора і Суні Вільямс. Вони мали пробути на Міжнародній космічній станції всього лише вісім днів, але через технічні несправності були змушені залишитись на дев’ять місяців. Свій час на МКС астронавти провели продуктивно: вони витратили на дослідження приблизно 900 годин.


Auke-Florian Hiemstra

Auke-Florian Hiemstra

Науковці з Нідерландів дослідили гнізда лиски звичайної (Fulica atra) і виявили, що ці птахи випадково створили своєрідну «капсулу часу». Річ у тім, що для будівництва гнізд вони використовували пластикове сміття, яке, на відміну від природних матеріалів, таких як гілки й листя, не розкладалося з часом.

Значну частину відходів становили обгортки, і завдяки датам виробництва на них науковці змогли використати їх як хронологічний «щоденник» створення гнізда. Верхні, тобто новіші шари, містили навіть одноразові маски, які люди носили під час пандемії COVID-19. Натомість у найглибших шарах дослідники знайшли обгортки, що датуються ще 1990-ми роками.

Це відкриття — чергове нагадування про те, що пластик, який ми викидаємо, залишається в природі на десятиліття.


ESA

ESA

Різноманіття форм галактик, що були зняті космічним телескопом Евклід.


Julie Maggert / Exposing Nature Through My Lens

Julie Maggert / Exposing Nature Through My Lens

Як можна здогадатися з назви, білі сови зазвичай не відрізняються яскравим забарвленням. Ба більше, науковці досі не можуть точно пояснити, чому ця сова в Мічигані раптом набула такого насиченого помаранчевого кольору.


 ROV SuBastian / Schmidt Ocean Institute

ROV SuBastian / Schmidt Ocean Institute

Ці морські губки та актинії є частиною процвітаючої екосистеми морського дна поблизу Антарктиди.


Восьминіг маорі катається на спині акули мако. University of Auckland

Восьминіг маорі катається на спині акули мако. University of Auckland


На перший погляд може здатися, що це милі квіточки, але насправді це клітини кишківника.