Жінки під час менструації проявили більшу уважність та швидкість реакції

Жінки краще пройшили когнітивні тести на уважність до деталей та швидкість реакції під час менструації, ніж в інші дні циклу. На противагу попереднім уявленням науковців, це може свідчити про те, що жінки здатні показувати ще кращі результати, наприклад, у спорті, під час менструації, ніж протягом решти циклу. Про це повідомили у журналі Neuropsychologia.

LyfeFuel  / Unsplah

LyfeFuel / Unsplah

Як менструація пов’язана зі спортом?

У дослідженні взяла участь 241 людина, включно з контрольною групою з чоловіків, а також жінок, які не мали регулярної менструації через використання контрацептивів. Учасники двічі з інтервалом у 14 днів проходили тести, спрямовані на перевірку необхідних для спортсменів здібностей — уважності, швидкості реакції, просторового мислення та прогнозування часу подій.

Виявилося, що хоча менструація і супроводжувалася болем та іншими неприємними симптомами, під час неї жінки з меншою кількістю помилок впоралися з завданнями на швидкість реакції, уважність до деталей та прогнозування часу подій. Це може означати, що попередні уявлення про гірші показники у спорті в жінок під час менструації, не зовсім відповідають дійсності.

  • Однак ми вже повідомляли, що менструація може мати негативний вплив на навчання. Вона погіршила результати іспитів у дівчаток-підлітків та спричинили більшу кількість пропусків навчання.