Запуск «Джеймса Вебба» запланували на 25 грудня

NASA затвердило дату запуску космічного телескопа імені Джеймса Вебба, який чекає на цю подію вже 14 років. За планом агентства у другу точку Лагранжа системи Земля-Сонце телескоп відправиться 25 грудня о 14.20 за київським часом. Запуск здійснять з космодрому Куру, а доставить «Джеймса Вебба» у космос розроблена Європейським космічним агентством ракета-носій Ariane 5.

NASA / Chris Gunn

NASA / Chris Gunn

Наприкінці літа цього року телескоп Джеймса Вебба завершив свої випробування та переїхав через Панамський канал на місце запуску у Куру у Французькій Гвіані. Спершу у космос звідти він мав потрапити у листопаді, однак через ряд збоїв у підготовці телескопа до інтеграції з його ракетою-носієм його тричі переносили. Остаточну дату оголосили 21 грудня — запуск станеться 25 грудня, у цю суботу.

Складений у ракеті «Джеймс Вебб» проведе близько 26 хвилин, після чого космічний корабель відокремиться від ракети і розгорне сонячну батарею. На нього чекатиме шестимісячний період введення у експлуатацію, за якого телескоп має охолонути до робочої температури та замінити на своєму посту «Габбла» у точності досліджень зі своїми набагато більшими дзеркалами та науковими інструментами нового покоління.

А поки ми чекаємо на його наступника, сам «Габбл» повністю відновлює свою наукову роботу після втрати синхронізації між інструментами та отримує новий п'ятирічний контракт на 32 році своєї роботи.


Фото в анонсі: NASA / Chris Gunn