За три роки смертність від кору зросла на 50 відсотків

Кількість зареєстрованих випадків кору у 2019 році стала найбільшою за останні 23 роки, йдеться у публікації ВООЗ та Центру контролю та профілактики захворювань (CDC). Минулого року на кір захворіло 869 770 осіб, з яких померло 207 500, що вказує на 50 відсотків вищу смертність, ніж це було ще в 2016 році.

Чим небезпечний кір?

Кір - це інфекційне вірусне захворювання, яке є одним із найзаразніших. Його головні симптоми включають підвищення температури тіла, інтоксикацію, запалення слизової оболонки ока та специфічний висип на тілі та слизових оболонках. Хоча хвороба відноситься до дитячих, нерідкісними є випадки інфікування і дорослих, у яких кір проходить зазвичай складніше. Це одне з тих захворювань, чиї ускладнення можуть бути гіршими, ніж власне інфекція. Зокрема, вірус спричиняє суттєве зниження імунітету хворих, а деякі досліди показали, що він навіть викликає “амнезію” імунної системи, внаслідок чого організм стає сприйнятливішим до хвороб, з якими вже був натренований боротися раніше. Щороку кір стає причиною смерті близько 100 тисяч людей. Але від неї можна захиститися вакцинацією. Вона може допомогти уникнути виникнення спалахів інфекції, щоправда, за умови, якщо принаймні 95 відсотків населення зробить обидва необхідних щеплення. Як показує звіт Всесвітньої організації охорони здоров’я та американського Центру профілактики та запобігання захворювань, з цим у нас зараз великі проблеми.

Що з кором у світі?

Експерти кажуть, що кількість хворих на кір у 2019 році досягла майже 870 тисяч осіб у світі. Це найвищий показник, починаючи з 1996 року. Як наслідок, смертність від цієї інфекції зросла на 50 відсотків за період між 2016 та 2019 роками.

Головною причиною такого сплеску вчені вважають несвоєчасну вакцинацію дітей, яка має відбуватися двома дозами вакцини. Щоб запобігти поширенню кору, вакцинацію обома вакцинами повинно зробити не менше 95 відсотків населення, але насправді числа далекі від цього показника. Перше щеплення проти кору мають у середньому 85 відсотків людей, а друге - вже лише 71. Сьогоднішня ситуація з пандемією коронавірусу теж не сприяє покращенню ситуації. Попри те, що хворих на кір у 2020 році відносно менше, у 24 країнах світу виникли складнощі з доступом до вакцин.

Щоб змінити ситуацію зі спалахами кору глобальні організації проводять кампанії, які покликані забезпечити доступність, безпечне доставлення вакцин проти кору.