Європейський парламент проголосував за послаблення контролю ГМО-рослин

Європейський парламент проголосував за послаблення регуляції рослин, які зазнали генної модифікації, але без внесення чужорідної ДНК. Це рішення має посприяти поширенню генетичних технологій, які дозволяють збільшити врожайність, скоротити використання пестицидів і добрив та зменшити вуглецевий слід у сільському господарстві, пише Science.

Francesco Gallarotti / Unsplash

Francesco Gallarotti / Unsplash


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Що буде з модифікованими рослинами?

Як повідомляється на сайті Європарламенту, за послаблення контролю проголосувало 307 учасників, проти — 263, а 41 — утрималися. Наступним кроком має відбутися обговорення питання з країнами-членами Євросоюзу, у яких є розбіжності у поглядах на патентування та маркування харчових продуктів з генетично модифікованими організмами. Однак рішення Європарламенту стосується не всіх ГМО, а лише рослин, отриманих за допомогою так званих нових геномних технологій. До них належить внесення змін у геном, яких можна було б досягти і звичайною селекцією, однак набагато повільніше. Тобто до цієї категорії не входять рослини зі складними змінами у геномі чи з доданими фрагментами ДНК від інших видів, яких все ще відноситимуть до ГМО і регулюватимуть відповідно. Але противники спрощеної регуляції, зокрема представники Грінпіс, все ж занепокоєні, що рішення може посилити сільськогосподарські монополії.

  • Серед іншого, за допомогою генетичної модифікації можна зробити рослини кориснішими. Наприклад, збагатити помідори вітаміном D, дефіцит якого мають багато жителів північних регіонів.