Європейське космічне агентство вперше набиратиме астронавтів з інвалідністю

Європейське космічне агентство вперше з 2008 року оголосило новий набір астронавтів. Вперше в історії до нього зможуть потрапити люди з інвалідністю. Подача заявок стартує 31 березня, про результати відбору повідомлять у жовтні 2022 року. Про це повідомляє сайт агенства.

Критерії відбору для людей з інвалідністю. ESA

Критерії відбору для людей з інвалідністю. ESA

Що сталося?

Європейське космічне агентство (ESA) оголосило про набір астронавтів. Востаннє це відбувалося у 2008 році, і той набір був лише третім, починаючи з 1978 року. Крім того, вперше в історії агентство запрошує на роботу людей з інвалідністю. Для цього ESA готується переобладнати космічні системи, щоб зробити простір інклюзивним.

Подати заявку можуть кваліфіковані особи з певними фізичними особливостями, які раніше ставали перешкодою для кар’єри астронавта. Для відбору спеціалісти ESA використали розроблену Міжнародним паралімпійським комітетом таблицю для класифікації різних видів та ступенів інвалідності. Потім вони оцінили, чи сумісні ці категорії із завданнями, які покладаються на астронавтів під час космічних місій.

Таким чином, агентство вирішило почати з відкриття вакансій для людей, у яких відсутня одна чи обидві стопи або ноги нижче коліна. Також приймають осіб з різницею в довжині ніг та людей низького зросту (менше 130 сантиметрів).

Які вимоги до кандидатів?

Агенство шукає кандидатів різноманітних профілів і професій та попереджає про жорсткий відбір. Подати заявку можуть громадяни держави, що входить до складу агентства або з ним співпрацює (України у цьому переліку немає). Крім того, для цього потрібно мати як мінімум ступінь магістра природничих чи комп’ютерних наук, медицини, техніки, математики; або ж мати офіційний ступінь пілота-випробувача та / або інженера-випробувача. Кандидати повинні мати принаймні три роки відповідного професійного досвіду після закінчення навчання та вільно володіти англійською мовою. Гарне знання іншої іноземної мови буде плюсом. Також, хоча заявникам не потрібно мати посвідчення пілота, вони повинні подати медичну довідку, видану авіаційним медичним експертом, яка свідчить про те, що вони можуть отримати ліцензію приватного пілота.