Проєхидна Аттенборо показалася на камеру вперше за 60 років

Представник виду єхидни, названої на честь відомого природознавця Девіда Аттенборо, потрапив на камеру вперше за 60 років. Ці тварини ведуть дуже прихований спосіб життя та навіть один з одним зустрічаються лише раз на рік, що може пояснити їхню відсутність на публіці. Про довгоочікувану зустріч повідомляє New Scientist.

Кадри з проєхидною Аттенборо. New Scientist / Youtube

Чим цікава таємнича єхидна?

Проєхидна Аттенборо (Zaglossus attenboroughi) дотепер була відома за єдиним екземпляром, що його зловили 1961 року у Циклопових горах Індонезії. Тварини ведуть доволі прихований нічний спосіб життя, риючи нори та зустрічаючись один із одним лише раз на рік для парування. Щоб побачити рідкісний вид, якщо він ще живий, науковці Оксфордського університету з колегами розмістили у Циклопових горах декілька відеокамер. Через чотири тижні вони з'ясували, що нарешті зафільмували давно розшукувану проєхидну. Під час експедиції горами вчені також знайшли десятки нових для науки видів, зокрема сліпих павуків, скорпіонів та деревних креветок. Знахідки свідчать, що Циклопові гори є осередком багатого різноманіття, яке, утім, теж страждає від вирубок лісів.

Новий для науки вид деревних креветок. Expedition Cyclops

Новий для науки вид деревних креветок. Expedition Cyclops

  • Іншим видом, що більш ніж пів століття уникав науковців, є слонова землерийка. Її колись вважали типовою твариною у Сомалі, а віднайшли нещодавно у сусідньому Джибуті.