Японський інженер винайшов провітрювач тіла під одягом

Японський винахідник Кадзуя Сібата (Kazuya Shibata) показав пристрій для провітрювання тіла під одягом. Невеликий девайс кріпиться на пояс та періодично махає краєм футболки, як люди часто роблять у спеку, впускаючи свіже повітря до тіла. Презентацію пристрою Сібата провів у своєму твітері.

Кадзуя Сібата насолоджується протягом. カズヤシバタ(KAZUYA SHIBATA) / Twitter

Кадзуя Сібата насолоджується протягом. カズヤシバタ(KAZUYA SHIBATA) / Twitter

Як працює пристрій?

З огляду на відео, бажане провітрювання у пристрої Сібати забезпечує механічний актуатор, що швидко згинається-розгинається, штовхаючи шмат тканини. Край одягу, за задумом автора, потрібно кріпити з допомогою магніту. На девайсі є вмикач, а також, схоже, регулятор, який дозволить обрати швидкість «махання». І хоча пристрій є доволі помітним у носінні, він може стати у пригоді у спекотну погоду, коли навіть одяг на тілі завдає дискомфорту.

  • Також зі спекою пропонують боротися, одягаючи одяг з матеріалів, які перешкоджають нагріванню. Наприклад, китайські матеріалознавці показали шовкову тканину з частинками оксиду алюмінію, яка добре відбиває сонячне світло та лишається на кілька градусів холоднішою за температуру навколо.

👋 Підпишіться на наш телеграм-канал чи інстаграм та не пропускайте найцікавіше зі світу науки!