Yamaha показала перший прототип човна на водневому двигуні

Компанія Yamaha показала перший у світі прототип човна, двигун на якому працює на водневому паливі. Поки технічні характеристики двигуна, як-от його потужність, невідомі. Але наразі Yamaha є першою компанією, яка створила підвісний двигун на водні, пише New Atlas.

Новий водневий двигун для човна. Yamaha

Новий водневий двигун для човна. Yamaha


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Навіщо робити такий двигун?

Двигуни на основі водню є однією з альтернатив двигунам внутрішнього згоряння, які провокують шкідливі для екології викиди. Над водневими двигунами працюють виробники автомобілів і літаків, а Yamaha вирішила перевести на них і свої підвісні двигуни для човнів. На водні вони працюватимуть подібно до традиційних двигунів внутрішнього згоряння, але спалюючи водень, матимуть майже нульовий рівень викидів парникових газів, які сприяють глобальному потеплінню.

Так поки у прототипі човна зберігають водень. Yamaha

Так поки у прототипі човна зберігають водень. Yamaha

Наразі прототип човна, на який встановили двигун, є лише випробувальною платформою, щоб перевірити, де можна зберігати запаси водню й наскільки це буде безпечно. Зараз, як видно з опублікованих зображень, резервуари з воднем розмістили по центру 8,2-метрового човна, й вони займають значне місце. А от сам двигун майже не відрізняється від звичних для човнів. Якщо ідея Yamaha виявиться успішною, то водневі двигуни стануть частиною і морського транспорту.