Кубічні вушні затички заглушили звуки тіла

Виготовлені на 3D-принтері кубічні вушні затички заглушили не лише довколишній шум, а і звуки, які видає людське тіло. На відміну від традиційних затичок, нові створені таким чином, що звуки, які поширюються у вусі, розсіюються всередині затички. Завдяки цьому зникає ефект «закладеного вуха», який зазвичай викликає дискомфорт, пише Physics. Стаття розробників опублікована у Journal of the Acoustical Society of America.

Виготовлений прототип затички. K. Carillo et al. / Journal of the Acoustical Society of America, 2023

Виготовлений прототип затички. K. Carillo et al. / Journal of the Acoustical Society of America, 2023

Навіщо така затичка?

Глибоко у вушний прохід затички просовувати небезпечно, однак невеликий прозір, який лишається у вусі між затичкою і барабанною перетинкою, посилює низькочастотні фізіологічні звуки, які поширюються тілом. Ці звуки приносять значний дискомфорт, особливо якщо людина користується такими затичками постійно. Одним із рішень сьогодні є навушники, які заглушують шум, чи персонально створені затички, які можна глибоко розміщувати у вусі. Але простіший шлях знайшли вчені Науково-дослідного інституту Робера-Сове.

Як працює затичка?

Нова затичка має кубічну форму і всередині складається ще з чотирьох кубоїдів, заповнених піною. Вони з'єднані порожнистими вузькими трубками, які разом утворюють резонансну структуру, що вловлює низькочастотні звукові хвилі. Завдяки цьому, навіть попри те, що затичка не щільно прилягатиме до вуха, внутрішні звуки у діапазоні від 300 гігагерців до 1 кілогерца затухатимуть. Наразі дослідники працюють над вдосконаленням форми своїх затичок, щоб вони були зручнішими у носінні.

Будова затички всередині. K. Carillo et al. / Journal of the Acoustical Society of America, 2023

Будова затички всередині. K. Carillo et al. / Journal of the Acoustical Society of America, 2023

  • Раніше ми розповідали про можливість позбавити дискомфорту людей, які чують шум у вухах. Неприємні відчуття знизили електростимуляція язика і прослуховування різних звуків через навушники.