Вуличне освітлення зіпсувало для комах смак листя дерев

Через штучне освітлення вночі листя дерев стало твердішим та менш поживним, через що комахи стали менше його їсти, — свідчить нове дослідження китайських науковців. Вони вважають, що це може повністю порушити взаємовідносини між різними організмами в екосистемі, адже рослини є основою будь-якого харчового ланцюга. Їхня непридатність в їжу для комах може нашкодити тваринам, які цими комахами харчуються, пишуть дослідники у Frontiers in Plant Science.

Ethan Hansen / Unsplash

Ethan Hansen / Unsplash

Як саме штучне освітлення вплинуло на листя дерев?

Науковці дослідили листя з дерев двох видів — японської софори (Styphnolobium japonicum) та пенсильванського ясена (Fraxinus pennsylvanica L.), які росли обабіч доріг зі штучним освітленням вночі. Як виявилося, листя обох видів дерев мало менше слідів вживання їх в їжу комахами за умов більш інтенсивного освітлення вночі.

Також виявилося, що постійне освітлення вночі може шкодити й самим деревам. У софори вплив нічного освітлення також спричиняв зниження в листі рівня фосфору та азоту, а у ясена — зменшував розмір листя та знижував вміст танінів, які захищають листя від поїдання комахами.

  • Проведення ночей при світлі може нашкодити також людям: як виявилося, воно пов’язане з на 67 відсотків більшим ризиком появи цукрового діабету.