Вовк зі Швейцарії пройшов рекордні 1900 кілометрів. Потім його вбили в Угорщині

В Угорщині застрелили дворічного вовка, який пройшов рекордні 1927 кілометрів, почавши шлях зі Швейцарії. Він покинув свою зграю минулого року й перетнув кордон ще трьох країн у пошуках пари та власної зграї. Про смерть повідомляє Gruppe Wolf Schweiz на своїй сторінці у фейсбуці.

Вовк М237. Gruppe Wolf Schweiz

Вовк М237. Gruppe Wolf Schweiz

Що це за вовк?

Самець сірого вовка (Canis lupus), який відомий як М237, народився у Швейцарії 2021 року. У кінці березня минулого року фахівці Управління мисливства та рибальства кантону Граубюнден видали йому власний GPS-нашийник у рамках спостереження за місцевою популяцією вовків, яку намагаються збільшити. Відстеження успішно працювало і дослідники зареєстрували, що влітку 2022 року М237 покинув свою зграю і вирушив у подорож. До початку лютого цього року він перетнув кордон з Італією, потім Австрією і дістався Угорщини, пересікаючи річки, магістралі, гори на висоті 3500 метрів та колії. Станом на 22 березня він здолав відстань у 1927 кілометрів, встановивши рекорд у міграції сірих вовків у Європі.

Однак 13 квітня стало відомо, що Угорщина стала останньою країною для вічно одинокого вовка. Йог застрелив мисливець біля села Гідашнеметі, попри те, що сірі вовки в Угорщині охороняються. Підозрюваного у незаконному вбивстві тварини затримали і йому може загрожувати до трьох років позбавлення волі.