Воду на Марсі запропонували шукати з допомогою літака

NASA профінансувала розробку літака, який зможе вишукувати з висоти воду на Марсі. Також, літаючи на висоті тисячі метрів, апарат зможе аналізувати магнітне поле планети й викиди з неї метану, які розкажуть про геохімічні процеси на Марсі. Про проєкт розповіло видання Space.com.

Художнє зображення майбутнього марсіанського літака. Ge-Cheng Zha

Художнє зображення майбутнього марсіанського літака. Ge-Cheng Zha


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Як полетить літак на Марсі й коли?

Концепцію літака MAGGIE (Mars Aerial and Ground Global Intelligent Explorer) запропонувала американська приватна компанія Coflow Jet. За їхнім задумом, літак живитиметься, користуючись сонячними панелями на крилах і самому борту, а у повітря його підійматимуть близько десяти гвинтів, що забезпечать достатню підіймальну силу для розрідженої марсіанської атмосфери. Як пишуть розробники, повністю заряджений літак пролетить близько 179 кілометрів й зможе за марсіанський рік (близько два роки на Землі) налітати близько 16 048 кілометрів. Поки немає готового прототипа й дати можливого запуску літака на Марс. Наразі розробники концепції планують досліджувати вимоги до польотів на Марсі й працювати над конструкцією літака.

  • Перший в історії політ на Марсі здійснив дрон «Інджін'юіті». Нещодавно, у свій 69 політ безпілотник пролетів 705 метрів, побивши рекорд із тривалості польоту.