Вихлопи посадкового модуля можуть забруднити кригу на полюсах Місяця

Комп’ютерна симуляція показала, що вихлопи від посадкового модуля середнього розміру усього через декілька годин розповсюдяться по всьому Місяцю та можуть забруднити лід на його полюсах. Відповідне дослідження доступне в журналі Journal of Geophysical Research: Planets.

На Місяці є лід?

Так. У полярних регіонах Місяця знаходяться поклади водяної криги. На Південному полюсі нашого супутника вони здебільшого сконцентровані у кратерах, тоді як на Північному знаходяться на більш широких ділянках. Ці поклади можуть бути давніми. Майбутні пілотовані місії, можливо, зможуть добувати кригу з цих регіонів та перетворювати на воду для своїх цілей.

Чим загрожують вихлопи посадкового модулю?

Будь-яка м’яка посадка, при якій космічний апарат увімкне двигун під час спуску, буде неминуче супроводжуватися викидом летких речовин. Вчені створили комп’ютерну симуляцію водяної пари, яка викидається апаратом вагою у 1200 кілограмів — це в чотири рази менше, ніж важив посадковий модуль “Аполона”. Виявилося, що навіть через два місяці довкола поверхні супутника буде знаходитися близько 40% викидів, а ще через кілька місяців 20% з них замерзнуть на полюсах.

У чому проблема?

Пілотовані місії на Місяць мають на меті, зокрема, дослідження складу покладів криги, що дозволить зрозуміти їхнє походження. Заморожені вихлопні гази можуть заплутати ці вимірювання.

Саме тому поширення вихлопних газів треба враховувати під час майбутніх досліджень.