Великі види котів розпізнали знайомі людські голоси

Великі кішки, як-от тигри, гепарди та леопарди, відрізняють голоси знайомих людей від голосів чужинців. Раніше таке вміння підтвердили для домашніх кішок, але вперше для великих диких тварин, принаймні тих, що живуть у неволі. Воно може допомагати котам у природі розпізнавати своїх кошенят та ворогів. Про відкриття повідомляє The Guardian з посиланням на статтю у журналі PeerJ.

Max van den Oetelaar / Unsplash

Max van den Oetelaar / Unsplash


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Чиї голоси слухали коти?

У початковому експерименті вчені Оклендського університету та Зоопарку Маямі залучили сім зоопаркових котів п'яти видів, а відтак 24 котів 10 видів, включно з левами, тиграми, гепардами, леопардами, котами-рибалками та сервалами. Близько половини тварин були вирощені людьми, тоді як інші — росли зі своїми матерями. Усім тваринам під час досліду вмикали через динамік голоси чотирьох людей, що промовляли однакове речення — «Доброго ранку, як ваші справи сьогодні?». Перші три записи були від незнайомців, а четвертий — від когось вже знайомого котам, наприклад, доглядальника.

Спостерігаючи за реакцією котів, дослідники виявили, що ті реагують на голос знайомої людини швидшим і довшим спогляданням динаміка, ніж інших людей. І це не залежало ані від статі, ані від того, чи росла тварина з людиною, чи з іншими котами. Результати свідчать, що для розпізнавання голосів людей тваринам необов'язково бути одомашненими. Можливо, що це вміння корисне дикій природі, дозволяючи розрізняти своїх від чужих та розпізнавати за вокалізацією їхні наміри.

  • Дослідження на домашніх котах показали, ці улюбленці не просто розрізняють власників за голосами, а й стежать за їхнім пересуванням по будинку у такий спосіб.