300 доларів від держави спонукали американців більше витратити на дітей

Експеримент американської влади показав, що люди були більш схильними витрачати на дітей гроші, які отримали від держави. Однак, це виявлялося ефективним лише в тому випадку, коли сім’ї отримували велику суму грошей. Ці результати підтверджують, що отримання значних дотацій може сприяти добробуту дітей у незаможних сім'ях. Про це повідомили у журналі Nature Human Behaviour.

Як довели позитивний вплив доходу на добробут дітей?

Учасників дослідження обирали серед матерів, які народили в період між травнем 2018 та червнем 2019 і знаходилися на межі бідності. Матерів поділили на дві групи, одна з яких отримувала підтримку від держави у сумі 333 долари на місяць, а інша — 20 доларів на місяць протягом перших кількох років життя їхніх дітей. Хоча раніше дослідження показували, що такі дотації в загальному покращують добробут сімей, це дослідження було спрямованим саме на добробут дітей.

Виявилося, що ті матері, що отримували суму в 333 долари, витрачали більше грошей саме на те, що стосувалося дітей, а не на власні потреби. Зокрема, у сім’ях, які отримали більшу дотацію, були більшими витрати на іграшки, книги та проведення часу з дитиною. Цікаво, що у таких сім'ях були також меншими витрати на куріння. Результати дослідження свідчать про вплив підтвердженого доходу на вкладення батьків у розвиток їхніх дітей.

  • Канадські науковці також довели, що гроші справді можуть ощасливити людину. Учасники дослідження, які отримали по десять тисяч доларів, у наступні пів року були значно щасливішими, ніж ті, хто нічого не отримав.